Прикраси Київської Русі

Написал koskyh 09.02.2017 0 Коментарии Интересные статьи,


В одній із статей ми розповідали про історію появи прикрас в Україні. Сьогодні ж хочемо здійснити подорож в одну з найбільш значущих епох для України - Київської Русі і дізнатися, які прикраси тоді робили, які з них носили.

У Київській Русі IX-X століть розвиток в художньому мистецтві і створенні прикрас концентрувалася в основному в містах, причому в кожному з них були свої певні техніки, стилістики, особливості виконання. Прикраси того часу характеризуються багатством, достатком різновидів і багатогранністю форм. В основному прикраси були кованими - пластинчасті і об'ємні браслети, намисто з металевих намистин зі вставками підвісок всілякої форми, плетені металеві ланцюжки, діадеми і багатоярусні прикраси на шарнірах, для створення яких було потрібно найбільша майстерність.

 

 

Складні по конструкції вироби створювалися технікою спайки, коли з безлічі дрібних деталей збиралася декоративна композиція. Для прикраси виробів використовувалися інкрустації з дорогоцінних каменів, перлів, а також малювалися візерунки емаллю. Особливу увагу в прикрасах в Київській Русі приділялося гравіруванню глиною, скані (створенні тонкого мереживного ажурі з плетіння дроту ювелірного металу), а також зерні (мініатюрних кульок-прикрас з ювелірних сплавів, які припаювалися до основного виробу). У виробах цього періоду орнаментальні мотиви були виражені променями, півмісяцями, трилисниками, колами, трикутниками, тваринами.

 

 

Цікавий факт - майстри, які створювали складні ювелірні вироби на замовлення для княжих дворів, робили зліпки готових робіт або їх елементів. Потім на підставі отриманих зліпків і формочок відтворювали прикраси з дешевих сплавів для звичайних модниць.

 


 

До старовинних класичних прикрас Київської Русі для жінок, можна віднести скроневі кільця, що виготовлялися майстрами і ремісниками різної форми і текстури, продиктованими традиціями тих місць, де вони створювалися. Також в цей період дівчата носили сережки, але не в вушках, а найчастіше в волоссі, в зачісці, в ансамблі з скроневими кільцями. У вухах практично сережки не носили, це була надзвичайна рідкість.

 

 

На жінці з Київської Русі можна було побачити навіть браслети зі скла, втім, носили їх виключно найбільші міські модниці. У кожному місті були свої модні акценти, це стосувалося навіть кольору в прикрасах. Так, киянки любили підкреслювати свою красу бірюзовими та фіолетовими відтінками. А ось в Чернігові в тренді був зелений, коричневий і синій.

Сподіваємося, що Вам ця подорож сподобалася, і ми її продовжимо в наступних статтях.

Стаття підготовлена спеціально для сайту інтернет магазину Гламбутік (glambutik.com.ua). Будь-яке копіювання заборонене!

Метки: украшения

Оставить комментарий